Sbírka příkladů z matematiky Online

Tomáš Kopec, PrimMat – Soukromá střední škola podnikatelská, s. r. o., Frýdek-Místek

Libor Olbrich, PrimMat – Soukromá střední škola podnikatelská, s. r. o., Frýdek-Místek

 

Hlavním cílem projektu SbírkaPříkladů.EU je přenesení matematiky do webového prostředí vytvořením sbírky matematických příkladů. Jako hlavní přidanou hodnotu však vidíme možnost personalizace pomocí tvorby uživatelských sbírek příkladů.

 

Z důvodů neexistence vhodného prostředí, jsme se rozhodli jej vytvořit. Tvorba i vlastní provoz je poměrně nákladnou záležitostí, proto jsme se rozhodli reagovat na výzvu v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a realizovat projekt v rámci tohoto programu.

Na začátku přednášky seznámíme posluchače s filozofii tvorby a webového prostředí, v rámci přednáššky bude tato část dominantní - praktickou práci se systémem bychom rádi zařadili do workshopu. Na závěr pak budou ukázány jednotlivé sekce webu, ovládání a možnosti. 

Sbírku jsme se rozhodli představit na tomto Počítači ve škole zvláště proto, že je prakticky uprostřed ralizace projektu - již máme co ukázat, na druhé straně ještě pořád existuje reálná šance zapracovat relevantní připomínky a požadavky uživatelů - vyučujících matematiky a příbuzných předmětů.

 

Příspěvek byl zveřejněn ve sborníku konference Počítač ve škole 2013.

NáhledPřílohaVelikost
kopec-olbrich.pdf850.14 KB
0
Vaše hodnocení: Žádné